Telefony řady Honor 20 byly uvedeny včera a jejich parametry i ceny vypadají velmi dobře. Ovšem to, co bude mnohé potenciální kupce zajímat, je zadní fotoaparát. Ten je rozhodně jedním z hlavních taháků. Na to jak Honor 20 Pro fotí si už posvítili testeři z DxOMark a my se díky tomu můžeme podívat, jak si kamera telefonu při testování vedla.

Nejdřív se podíváme na skóre Honor 20 Pro. V celkovém hodnocení získal 111 bodů, což jej vyšvihlo na třetí příčku žebříčku DxOMark. Před ním jsou jen Huawei P30 Pro a Samsung Galaxy S10 5G. Kvalitou fotoaparátu se tedy řadí mezi vlajkové lodě. V testu focení má telefon 117 bodů a v testu videa pak 97 bodů. Ani toto skóre není vůbec špatné.

Parametry zadní kamery, která v žebříčku zabodovala, jsou následující. Tvoří ji čtyři snímače. Primární je Sony IMX586 se 48 MPix, clonou f/1.4, ohniskovou vzdáleností 28 mm a OIS. Sekundární snímač funguje jako teleobjektiv. Jeho rozlišení je 8 MPix, světelnost je f/2.48, ekvivalent ohniskové vzdálenosti je 80 mm. Třetí, ultra široký snímač má 16 MPix se světelností f/2.2 a záběrem 117°. Poslední makro snímač má 2 MPix.

Testeři DxOMark pozitivně hodnotí rychlé a přesné automatické ostření, dynamický rozsah ve většině světelných podmínek a dobře prokreslené detaily. Hladina šumu je nízká a bokeh je na slušné úrovni. U videa je to podobné jako u fotek. Automatické ostření je rychlé a přesné, barvy jsou živé a detaily jsou dobře prokreslené. Testeři si navíc pochvalují i účinnou stabilizaci. Pokud byste si chtěli projít celou recenzi i se vzorky fotek, můžete se podívat na stránky DxOMark.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.