Situace kolem společnosti Huawei a sankcí ze strany amerického Ministerstva obchodu pomalu graduje. Krátce poté, co Google oznámil, že hodlá omezit Huawei používání operačního systému Android, dali čínskému výrobci stopku i další americké společnosti. Patří mezi ně Qualcomm, Intel a Broadcom, což jsou výrobci procesorů a dalšího hardware.

Sice se zdálo, že by rozjitřenou situaci mohl mírně uklidnit odklad restrikcí, který vydalo americké Ministerstvo obchodu s účinností od 19. srpna/augusta. Ovšem místo toho tato krize začíná eskalovat. Google totiž nenápadně odstranil telefon Huawei Mate 20 Pro z testovacího programu Android Q beta. Není zřejmé, zda Google odstranil telefon z testovacího programu před anebo poté, co Huawei získal „dočasnou licenci“, tedy výše zmíněný odklad sankcí.

Každopádně Huawei telefon v seznamu není. To zvyšuje obavy majitelů přístrojů Huawei a Honor, že jejich zařízení nebudou pravidelně aktualizována. A je zde také otázka, jak na tom s operačním systémem budou nadcházející modely Huawei Mate 30 a Mate 30 Pro. Ty budou uvedeny na podzim, a to už budou sankce v plném běhu. Očekává se, že Huawei do té doby odladí svůj vlastní operační systém Hongmeng OS. Huawei tvrdí, že jejich OS bude podporovat všechny Android aplikace. Tento systém už firma údajně interně používá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.