Značka Oukitel nedávno poslala na trh zbrusu nový přerostlý model Oukitel K9, který dělá radost všemi milovníkům pořádných „lopat“. Ostatně se 7,12-palcovou úhlopříčkou displeje a velkou baterií je k tomu vybaven více než slušně. A určitě neurazí i dalším vybavením jako je procesor Helio P35 nebo hlavní fotoaparát se 16 Mpix senzorem Sony IMX298. Navzdory tomu si ale stále drží velmi přívětivou cenu a dnes pro vás máme souhrn 5 důvodů, proč byste si tento kousek neměli nechat ujít. Tedy alespoň podle mínění jeho tvůrců.

Prvním důvodem je samozřejmě masivní 7,12-palcový displej s FullHD+ rozlišením 2244 x 1080 pixelů, který pochází z produkce firmy AUO a může se pochlubit LTPS technologií nebo ochranným sklem Asahi glass. S podobně přerostlou obrazovkou se nelze divit reklamnímu sloganu „Invented for Games & Videos“, protože je na hry a sledování filmů opravdu jako stvořený.

S velkou obrazovkou ale také samozřejmě roste energetická náročnost a spotřeba by se tak na první pohled mohla jevit jako problém, ale naštěstí má Oukitel K9 nadprůměrnou 6000 mAh baterie, takže by dosažení 2-3 provozu nemělo být nijak složité. A rychlejší bude i nabíjení, protože s novou super-rychlou 5V/6A nabíječkou doplníte šťávu jen za 1.5 hodiny.

Ke hraní je ale také potřeba slušný hrubý výkon a Oukitel K9 nezklame ani v této kategorii. Ačkoli se zdaleka nejedná o žádný high-end, tak octa-core procesor Helio P35 představuje solidní kompromis a díky 12 nm architektuře má navíc výhodu i v nižší spotřebě energie.

A za zmínku určitě stojí i fotografické vybavení telefonu, protože to se u dostupných modelů často lehce zanedbává. To naštěstí není případ K9, který nabídne duální zadní fotoaparát s výborným hlavním 16 Mpix senzorem Sony IMX298 spolu s 2 Mpix doplňkovým pro hloubku pole. Selfie kamerka s 8 Mpix pak je do počtu, ale ostudu neudělá. Pro lepší představu o kvalitě výsledných fotografií se mrkněte na následující video, kde má K9 silného soupeře v podobě Honor 8X.

V neposlední řadě se může Oukitel K9 pochlubit i velmi rozsáhlou podporu síťových frekvencí, což je v moderní době také poměrně zásadní věc. V telefonu najdete podporováno hned 21 síťových frkevencí, díky nimž obsáhnete 90 % pokrytí na cestě kolem světa. Asi slušný oddíl.

Oukitel K9 je v nabídce ve dvou barevných verzích, černé nebo modré a i když je oficiální cena stanovena na 249.99 dolarů, tak si ho momentálně můžete zakoupit jen za 199.99 dolarů díky speciální prodejní akci na Aliexpress během Smartphone Week Activity od 23. května do 29. května. Takže pokud patříte k milovníkům obřích displejů, tak se vám tenhle kousek bude určitě velmi zamlouvat.