Krátce poté, co byly oficiálně uvedeny letošní modely OnePlus 7 a jeho verze Pro se jejich majitelé mohou těšit na beta verzi systému Android Q. Tato informace proběhla na konferenci Google I/O. Mezi další vybrané telefony patří i OnePlus 6 a OnePlus 6T, které už Developer Preview mají.

Samozřejmě musíme počítat s tím, že beta verze má poměrně dost chyb a chybějících funkcí. Pokud jste tedy majiteli OnePlus 7 nebo jeho verze Pro a rádi byste si betu Android Q vyzkoušeli, měli byste mít zkušenosti s instalací systému a nebo patříte mezi vývojáře. Vše také instalujete na vlastní riziko. Aktualizace není šířena via OTA a je nutno ji manuálně stáhnout.

Mezi chyby v beta verzi patří nefunkční ambientní displej a problémy se stabilitou systému. Nelze také odesílat SMS při zapnutém VoLTE, nefungují navigační gesta a některé z aplikací. Jsou problémy i s MTP, který neumožňuje kopírovat soubory z PC do telefonu. Chyb a problémů je zatím dost, takže možná bude lepší počkat na stabilní verzi Android Q.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.