Tajemný telefon značky Xiaomi pod kódovým označením M1903F10G byl už v minulých dnech a týdnech spatřen na rozličných certifikačních portálech, ať už se jednalo o FCC v USA, NCC na Taiwanu nebo EEC v Evropě. Dnes se do party přidala i thajská certifikační agentura NBTC a tento kousek tam byl dokonce i pojmenován. A název Xiaomi Mi 9T samozřejmě pocuchal nervy fanouškům značky, protože na první pohled vypadá jako zcela nový telefon.

Navzdory mnohačetným certifikacím zatím naprosto není jasné, co se pod tímto označením skrývá a v případě, že by se jednalo o nový model, tak ukrývají jeho útroby. Jednalo by se také o premiéru tohoto specifického označení v rodině telefonů Mi XX, protože v minulosti jsme „T“ nikdy neměli možnost vidět. Samozřejmě je dost dobře možné, že se jedná pouze o přeznačení některého z existujících telefonů Xiaomi, ale proti tomu by zase mluvila přítomnost u certifikačních autorit po celém světě.

V rodině vlajkových modelů Xiaomi jsou momentálně k dispozici tři telefony – klasická Mi 9, lehce ořezaná Mi 9 SE a průhledná Mi 9 Transparent Edition. Teoreticky by název Xiaomi Mi 9T mohl odkazovat právě na Transparent verzi, ale to jsou samozřejmě jen naše dohady. Další možností je pak to, že se v Xiaomi rozhodli vydat Pro verze modelu Mi 9 s prozatím neznámými parametry a vymoženostmi. Každopádně se tolika certifikacemi bychom se už brzy měli dočkat nějaké konkrétní informace nebo upřesnění ze strany čínského giganta samotného.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.