Čínská značka Oukitel má ve svém portfoliu velmi úspěšné řady telefonů a zejména oblíbená řada „K“ s masivními kapacitami baterií se těší velkému fanouškovskému zájmu. Ale na cestě máme i jednu zbrusu novou řadu, protože se nám do rukou dostaly informace o nové sérii nazvané „Young“, která bude evidentně cílit na mladé náročné publikum. Prvním zástupcem by měl být Oukitel Y4800, který by na trh měl dorazit někdy v průběhu června a my pro vás dnes máme i první informace o jeho specifikacích. A nemělo by se jednat o žádný ořezaný model.

Podle našich informací by měl Oukitel Y4800 dorazit vybaven procesorem Mediatek Helio P60, který by pak mělo doplnit hned 6 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Displej bude 6,3-palcový s technologií LTPS, FullHD+ rozlišením a samozřejmě i moderním kapkovitým vykousnutím. Hlavním prodejním tahákem ale bude duální zadní fotoaparát se 48 Mpix + 5 Mpix senzory a AI funkcemi, případně pak 16 Mpix selfie širokoúhlá kamerka. Budeme poměrně zvědavi i na kapacitu baterie, protože to je právě obvykle silná stránka jejich telefonů a dá se předpokládat, že se budou chtít vytáhnout i tentokráte.

Zástupci Oukitelu už také dopředu slibují to, že první vlaštovka z řady „Young“ bude k dostání za překvapivě nízkou cenu a dokonce zvou fanoušky do oficiálních diskuzí, aby jim pomohli tuto cenu přesně určit. To by mohlo být docela zajímavé a třeba právě Váš hlas napomůže extra nízké ceně telefonu. Každopádně chystaný Oukitel Y4800 vypadá nadějně a jeho vývoj budeme určitě sledovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.