Po vydání vlajkové lodi Lenovo Z6 Pro se vbrzku dočkáme i jeho odlehčené verze s názvem Lenovo Z6 Yout Edition. Výrobce jednak vydal oznámení, že telefon bude představen 22. května/mája a také již vytvořil i oficiální stránku pro předběžné objednávky. Tam se dočteme, jaké můžeme očekávat parametry.

Design bude vycházet z verze Pro. Telefon bude mít tedy úzké rámečky a kapkovitý výřez pro přední kameru. Podle výrobce bude mít displej podporu HDR10, ale jeho velikost a rozlišení není zmíněno. Zadní panel dostane osmivrstvý nano povlak a zajímavý odstín zelené barvy. Kolem modulu trojitého fotoaparátu a snímače otisků prstů jsou zlaté obruby.

Telefon bude mít USB-C a baterii se solidní kapacitou 4050 mAh. Očekává se, že procesorem bude Snapdragon 730, ale potvrzení této fámy na stránce s předobjednávkou bohužel nenajdeme. Pokud by to byla pravda, stane se Lenovo Z6 Yout Edition prvním telefonem, který bude osazen tímto čipsetem. Na stránce najdeme také informaci o podpoře Dolby Atmos a AI. Oficiální prodeje telefonu by měly začít 28. května/mája.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.