Začátkem letošního roku společnost Vivo oznámila, že vytvořila vlastní značku iQOO se zaměřením na high-endové přístroje a jako první z nich byl začátkem března/marca představen herní telefon Vivo iQOO s procesorem Snapdragon 855. Dalším v pořadí je Monster Knight Black Edition a nově byla uvedena i limitovaná edice IQOO Space Knight.

Telefon byl vyroben ve spolupráci s China National Space Administration a odtud tedy dostal i svůj název IQOO Space Knight. Názvu je přizpůsoben i design telefonu a jeho obchodního balení. Opět se jedná o herní telefon s poněkud vyšší cenou.

Přístroj má AMOLED displej s úhlopříčkou 6,41 palce, kapkovitým výřezem a snímačem otisků prstů. Vzhledem k tomu, že jde o high-endovou záležitost, na postu procesoru trůní Snapdragon 855. Kombinace pamětí je 6/8 GB RAM a 128/256 GB vnitřního úložiště. Baterie má kapacitu 4000 mAh s rychlým 44 W nabíjením. Trojitou zadní kameru tvoří 12 MPix, 13 MPix a 2 MPix snímače. IQOO Space Knight má vodní chlazení a speciální tlačítko pro AI asistenta. Cena telefonu by se měla pohybovat kolem 4298 jüanů (621 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.