Už jen pár dní zbývá do oficiálního představení nových modelů řady Honor 20 a fanoušci jsou nažhavení zejména na ten lepší z dvojice a to Honor 20 Pro. Ten by měl dostat do vínku hned čtveřici zadních fotoaparátů s parádními parametry a zejména možností 5x zoomu. To samozřejmě nedosahuje výšin vlajkového sesterského Huawei P30 Pro, ale i ta se bude jednat o špičkové vybavení. A dnes se na Twitteru jednoho z PR manažerů firmy objevily i první snímky využití právě tohoto zoomu v praxi.

Honor 20 Pro by měl nabídnout odstupňování optického zoomu 1x-3x-5x a následné snímky mohou demonstrovat výslednou kvalitu. Původně se předpokládalo použití pouze 8 Mpix telefoto senzoru s 3x zoomem, ale na vylepšení bezztrátového optického přiblížení si asi nikdo stěžovat nebude. Bude opravdu zajímavé porovnání se zmíněným Huawei P30 Pro, který kraluje s 10x optickým zoomem celému mobilnímu pelotonu, ale tato super kvalita je vykoupena krvavou cenou. A podle snímků níže by se mu Honor 20 Pro mohl více než přiblížit.

Kvalitě fotografií určitě neublíží ani fakt, že by se mělo jednat o světovou premiéru 48 Mpix senzoru s fantastickou světelností f/1.4. To by mělo garantovat skvělý výkon v horších světelných podmínkách a zástupci Honor to pokládají za jeden ze stěžejních prodejních taháků. Honor 20 Pro bude samozřejmě i napěchován pokročilým hardwarem a určitě neurazí ani designem s „průstřelem“ displeje nebo barevným gradient zpracováním zadního panelu. Oficiálně se pak telefon představí už 21. května. Spekuluje se i o extra verzi spojené s chystaným filmem X-men : Black Phoenix, ale prozatím nemáme o této speciální edici podrobnější informace.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.