Původní „véčko“ Motorola RAZR se ve své době stalo legendou a jedním z nejprodávanějších modelů v historii značky. Samozřejmě doba pokročila a tomuto designu dávno odzvonilo, ale rok 2019 je plný návratů a retro návrhů, takže proč neoživit podobný ikonický projekt s ohebným displejem ? A Lenovo, pod jehož křídla se Motorola dostala, rozhodně neplánuje slavné jméno jen tak ležet ladem. O nové inkarnaci Motorola RAZR už se mluví poměrně dlouho, ale dnes se na sociální síti Weibo objevilo i další video ukazující tento kousek ze všech stran.

Také toto video potvrzuje rozevírací design chystaného telefonu a jasně odkazuje k původnímu modelu, ačkoliv samozřejmě nebude disponovat fyzickou klávesnicí. Jedním z hlavních výhod nové „žiletky“ by však mohl být fakt, že se v rozloženém stavu nesnaží dosáhnout rozměrů tabletů jako konkurence a naopak v zavřeném stavu zachovává extrémně kompaktní rozměry. Po rozložení se pak rozměrově zhruba jedná o telefon moderního střihu, na což by spousta uživatelů prostě mohla slyšet.

Nová Motorola RAZR dostane i sekundární displej pro použití v zavřeném stavu, ale jeho použití bude s největší pravděpodobností omezeno jen na náhled selfie, notifikace a základní údaje. Rozlišení tohoto malého displeje bude údajně 800 x 600 pixelů a konkrétní velikost ještě nebyla potvrzena. Hlavní displej se pak v rozloženém stavu bude moci pochlubit mnohem větším 6,2-palcovým OLED displejem s rozlišením 2142 x 876 pixelů. Parametry se tento telefon nebude snažit vyrovnat vlajkovým modelům, ale spokojí se s midrange výbavou zahrnující procesor Snapdragon 710 a 4 GB / 6 GB RAM spolu se 64 GB / 128 GB vnitřní paměti.

Baterie by měla být na dnešní poměry také poměrně dietní s kapacitou 2730 mAh a uvidíme jak se to podepíše na výdrži. Alespoň pak výrobci přihodili bleskurychlé 27W TurboPower nabíjení. Zatím není jisté ani cenové nastavení tohoto exkluzivního telefonu a realista může jen doufat, že se Lenovo pokusí vyhnout cenové tragédii konkurenčních problematických pokusů v podobě Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X.