Čínští CHUWI se v posledních týdnech opravdu činí a chrlí na trh jeden zajímavý laptop za druhým. Poslední modely Herobook a AeroBook se také navýsost povedly a kombinují solidní parametry s extrémně výhodnou cenou. Jedná se však o notebook klasického střihu a velikosti, přičemž si nějaká chytrá hlava ve vedení firmy usmyslela, že jim v nabídce schází i něco menšího s plnou výbavou. Odpovědí na tuto údajnou díru na trhu bude miniaturní CHUWI MiniBook, který se nám dnes poprvé zlehka představuje.

CHUWI MiniBook bude opravdovým kapesním počítačem s 8-palcovým dotykovým IPS displejem, ale za to plně otočným o 360-stupňů po vzorů modelů Lenovo Yoga, takže bude použitelný jak v laptop, tak i v tablet režimu. A bude nabitý moderním hardwarem, protože uvnitř najdeme třeba procesor Intel Core M3-8100Y, 8 GB LPDDR4 RAM, 128 GB eMMC paměti nebo volný M.2 SSD NVMe slot. A navzdory malým rozměrům se do něj povedlo napěchovat i plnohodnotnou klávesnici s ultra tenkými rámečky. Baterie také nezklame a 26,6Wh vypadá velmi nadějně, stejně jako PD 2.0 rychlo-nabíjení. A při podrobnějším pohledu na obrázky si nemůžeme nevšimnout USB 3.0 nebo HDMI portů.

This slideshow requires JavaScript.

Na oficiálních stránkách CHUWI už se také můžete jednoduchou emailovou registrací přihlásit k odběru novinek a zejména k získání 25 % Super Early Bird slevy na tento chystaný kapesní notebook. Odpočet na stránkách pak poukazuje pravděpodobně buď na zahájení crowdfundingové kampaně na Indiegogo nebo k jejímu finálnímu datu. Každopádně se už brzy dozvíme více a v případě druhé výše zmíněné možnosti dokonce už i odstartování financování.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.