Vlajkové Xiaomi Mi 9 už nám dělá vítr na trhu hezkých pár měsíců a tak už je pomalu čas aby se celá mašinérie firmy začala pomalu orientovat na další chystaný kousek, kterým je podle veškerých předpokladů další generace řady, Mi MIX, konkrétně pak Xiaomi Mi MIX 4. A dnes byl zveřejněn údajný seznam specifikací tohoto chystaného modelu, který vypadá naprosto fantasticky a upřímně, příliš skvěle na to, aby to byla vskutku pravda. Takže níže vypsané informace berte s velkou rezervou a zkuste se zasnít s námi.

Xiaomi Mi MIX 4 by podle těchto zpráv mělo dostat S-AMOLED displej z produkce Samsungu s neznámou úhlopříčkou, QHD+ rozlišením, 120Hz obnovovací frekvencí a podporou HDR10. Procesor Snapdragon 855 by pak doplnilo 16 GB RAM a extrémní až 1 TB velikost vnitřní paměti, která by měla být poprvé UFS 3.1 a tato technologie nebyla ještě ani oficiálně certifikována… Zadní fotoaparáty by měly být hned čtyři s hlavním revolučním senzorem s rozlišením 64 Mpix a údajným skóre v DxOMarku 115 bodů, což na důvěryhodnosti také mnoho nepřidá.

A jízda pokračuje, protože se můžeme dočíst o stereo reproduktorech a HFNAS audio čipu, nebo voděodolné certifikaci IP68. Kapacita baterie by pak měla být hezkých 4500 mAh a mělo by se jednat o první telefon s ultra rychlým 100W nabíjením spolu s 50W bezdrátovým nabíjení. Je pravda, že Xiaomi už v březnu předvedli zmíněné 100W Super Charge Turbo nabíjení a prohlásili, že už pomalu pracují na možnostech sériové výroby tohoto řešení. Takže úplné sci-fi to není.

Celé se to čte spíše jako zbožné přání fanouška, než reálné specifikace, takže bych byl opravdu velmi opatrný s přehnaným nadšením. V nedávné minulosti jsme měli možnost vidět spekulace ohledně Xiaomi Mi MIX 4 s mnohem střízlivějšími odhady se Snapdragonem 855, čtečkou otisků v displeji, NFC, bezdrátovým nabíjením, trojitým zadním fotoaparátem a samostatnou selfie kamerkou. Příliš mnoho detailů prostě nevypadá důvěryhodně. Ale bylo by to fajn, kdyby se vše potvrdilo, že ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.