Špičkový telefon OnePlus 7 Pro byl vydán před dvěma dny, takže je nutno pořádně otestovat co vlastně vydrží. Všechny jeho parametry byly důkladně probrány, ale o tom, zda je odolný vůči vodě nepadla ani zmínka. Je sice známo, že některé z OnePlus přístrojů, přestože nemají žádnou IP certifikaci, odolají stříkající vodě.

Ani OnePlus 7 Pro tuto certifikaci nemá, ale nějakým těm kapkám deště by odolat měl. Jak to ovšem dopadne, když je ponořen do nádoby s vodou? Této výzvy se chytil youtuber Matthew Moniz a na vlastní riziko se rozhodl, že odolnost vůči vodě otestuje. A vůbec netroškařil, ve vodě nechal telefon rovných třicet minut. Po vytažení telefon fungoval naprosto bezchybně, a to i co se týče fotoaparátů a reproduktorů.

To samozřejmě neznamená, že si telefon můžete zastrčit za plavky a jít se s ním koupat do bazénu nebo do moře. A je také jasné, že pokud se budete o podobný test pokoušet doma, vše činíte na vlastní riziko. Telefon je přece jen poněkud dražší a utopit jej asi nikdo nebude chtít. Test může ale posloužit jako důkaz toho, že když vám náhodou spadne na chvíli do vody, nemělo by to mít nějaké fatální následky.