Špičkový telefon OnePlus 7 Pro byl vydán před dvěma dny, takže je nutno pořádně otestovat co vlastně vydrží. Všechny jeho parametry byly důkladně probrány, ale o tom, zda je odolný vůči vodě nepadla ani zmínka. Je sice známo, že některé z OnePlus přístrojů, přestože nemají žádnou IP certifikaci, odolají stříkající vodě.

Ani OnePlus 7 Pro tuto certifikaci nemá, ale nějakým těm kapkám deště by odolat měl. Jak to ovšem dopadne, když je ponořen do nádoby s vodou? Této výzvy se chytil youtuber Matthew Moniz a na vlastní riziko se rozhodl, že odolnost vůči vodě otestuje. A vůbec netroškařil, ve vodě nechal telefon rovných třicet minut. Po vytažení telefon fungoval naprosto bezchybně, a to i co se týče fotoaparátů a reproduktorů.

To samozřejmě neznamená, že si telefon můžete zastrčit za plavky a jít se s ním koupat do bazénu nebo do moře. A je také jasné, že pokud se budete o podobný test pokoušet doma, vše činíte na vlastní riziko. Telefon je přece jen poněkud dražší a utopit jej asi nikdo nebude chtít. Test může ale posloužit jako důkaz toho, že když vám náhodou spadne na chvíli do vody, nemělo by to mít nějaké fatální následky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.