Předevčírem značka OnePlus bombasticky odhalila nové modely OP7 a OP7 Pro na velké představovací akcí současně v New Yorku, Londýně a Bengaluru. Tyto telefony (a zejména Pro varianta) přinesly mnoho zcela nových parametrů, ať už hovoříme o super rychlých pamětech UFS 3.0, procesoru Snapdragon 855 nebo 48 Mpix hlavnímu senzoru fotoaparátu. Ale na rozdíl od minulého roku příchod novinek neznamená stopku prodávání minulé generace a tak se OnePlus 6T dočká od zítřka snížení cen a doprodeje zbytkových zásob.

Nejedná se sice o žádné radikální změny, ale každé snížení cen vždy potěší. Slevy by se měly týkat variant s 8 GB RAM + 128 GB vnitřní paměti a 8 GB RAM + 256 GB vnitřní paměti, přičemž jsou zatím známy jen ceny v dolarech a na eura pro náš trh si budeme muset ještě chvíli počkat. U první varianty by měla cena klesnout z 579 dolarů na 549 dolarů a u lepší pak na 600 dolarů z původních 629 dolarů. Odstartovat by slevy měly už zítra, tedy 17. května a samozřejmě pouze na oficiálním obchodě OnePlus.

OnePlus 6T sdílí s novým OnePlus 7 kompletní design a zdaleka se nejedná o špatnou volbu, protože Snapdragon 845 nabídne dostatek výkonu i dnes a identický 6,41-palcový Optic AMOLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů je skvělý. Samozřejmě, že pokud prahnete po tom nejnovějším, tak je OnePlus 7 jasnou volbou, ale podle mého pokud neplánujete pořádný skok pořízením OnePlus 7 Pro, tak jsou změny mezi OP6T a OP7 v podstatě pro většinu uživatelů neznatelné. Uvidíme jak bude cena vypadat v eurech, protože pokud bude rozdíl zanedbatelný, tak se jednoznačně vyplatí nový model.