Osamostatněná značka Redmi se momentálně horečnatě připravuje na vypuštění svého prvního opravdu vlajkového modelu a očekávání ohledně Redmi K20/K20 Pro jsou u fanoušků opravdu maximalistická. Podle posledních zpráv bychom se však spolu s tímto telefonem měli dočkat i dalšího velmi zajímavého produktu, kterým by měl být notebook RedmiBook 14. A na webových stránkách Bluetooth SIG se dnes objevil i souhrn některých parametrů tohoto kousku a my se o tyto informace samozřejmě hned musíme podělit.

Informace pochází z pera „tipstera“ @ishanagarwal24 a podle něj by RedmiBook 14 měl dorazit se 14-palcovým displejem a hned v trojici procesorových variant s Intelem Core i3, Core i 5 a Core i7 neznámé generace. Ty by měly být doplněny 4 GB nebo 8 GB RAM a 256 GB nebo 512 GB kapacitou SSD disků. Grafický výkon bude u levnějších variant zajišťovat jen integrovaná grafika Intelu, ale prémiové verze by měly dostat samostatné grafické karty nVidia GeForce MX250. To je velice solidní základ parametrů, i když bychom rádi věděli i více o zpracování, protože vzhledem k příbuznosti se Xiaomi máme velká očekávání.

Více parametrů zatím odhaleno nebylo, takže budeme muset počkat na více informací, protože zatím je příliš brzy na nějaké soudy. Hlavním argumentem bude určitě i cena a dá se vzhledem k historii Xiaomi/Redmi, že nebude nijak závratná a mohlo by se tak jednat o jedny z nejlepších notebooků na trhu s poměrem cena/výkon. Ale to už samozřejmě předbíhám a více se určitě dozvíme už (doufejme) za pár dní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.