Ohodnoťte článek

Tento měsíc je doslova nabit představovačkami novinkových telefonů a své polínko do ohně přiložila i Motorola. V Brazílii představila svůj telefon s dírou v displeji, Motorola One Vision. Parametry spadá telefon do střední třídy, ale najdeme zde i několik zajímavých funkcí. Cena na brazilském trhu je poměrně vysoká, ovšem na dalších trzích, včetně toho českého, to už tak dramaticky nevypadá.

Displej

Displej Motorola One Vision má 6,3 palce. Rozlišení je 2520×1080 pixelů a poměr stran je 21:9. Levý horní roh obrazovky je místem pro kruhový výřez a přední 25 MPix kameru s technologií Quad Pixel pro focení za špatných světelných podmínek. Výrobce dal obrazovce název CinemaVision a měla by nabídnou lepší zážitek při sledování filmů.

Další parametry

Na postu procesoru nás čeká překvapení v podobě osmi jádrového čipsetu Exynos 9609. Jeho maximální takt je 2,3 GHz a doplňuje jej 4 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště. To je dále rozšiřitelné. Baterie má kapacitu 3500 mAh a podporu rychlého nabíjení TurboPower s výkonem 15 W. Nechybí ani 3,5 mm audio jack. Snímač otisků je na zadním panelu. Motorola One Vision sice nemá IP certifikaci, ale měla by odolat stříkající vodě. Operačním systémem je Android Pie v programu Android One. Můžeme tedy očekávat pravidelné aktualizace.

Foto výbava

Jedním z taháků bude určitě zadní duální fotoaparát. Primární senzor má rozlišení 48 MPix se clonou f/1.7. I zde najdeme technologii Quad Pixel a OIS. Sekundární snímač má 5 MPix. Fotoaparát má režim pro noční focení, speciální režim Cinemagraph, režim YouTube Live a osminásobný digitální zoom.

Cena a dostupnost

Motorola One Vision je nabízen ve dvou barvách, a to Sapphire Blue a Bronze. Jak zaznělo v úvodu, brazilská cena je poměrně vysoká, jde o zhruba 500 dolarů. Ovšem do Evropy se telefon podívá s cenovkou 299 euro a konkrétně u nás se prodává za 7699 Kč. Prodeje začínají právě dnes.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.