Tak trochu ve stínu vlajkového OnePlus 7 Pro se včera představil veřejnosti také základní model v podobě OnePlus 7 a i když nejsou změny tak razantní jako u Pro modelu, tak by určitě byla škoda ho povýšeně zanedbat. Tento kousek v podstatě navazuje na OP6T a dá se s trochou fantazie pokládat za facelift variantu tohoto modelu, samozřejmě s o něco modernějším hardwarovým vybavením a dokonce i některými specialitkami z Pro verze. Tak se na něj pojďme podívat blíže.

Základní OnePlus 7 dostal do vínku 6,41-palcový Optic AMOLED displej s FullHD+ rozlišením, kapkovitým vykousnutím a ochranným sklem 2.5D Corning Gorilla Glass, stejný špičkový procesor Snapdragon 855 jako Pro verze, 6 GB / 8 GB RAM a 128 GB / 256 GB vnitřní paměti, taktéž super rychlé UFS 3.0, takže body k dobru. Zadní fotoaparát bude jen duální, ale dostane stejný hlavní senzor 48 Mpix Sony IMX586 se světelností f/1.7 a podporou OIS a EIS, doplněný 5 Mpix sekundárním senzorem. Selfie kamerka je také stejná takže 16 Mpix Sony IMX471, ale samozřejmě ne na výsuvném modulu. Baterie má kapacitu 3700 mAh s podporu 20W rychlo-nabíjení a došlo i na USB Type-C 3.1 nebo stereo reproduktory s Dolby Atmos. Samozřejmostí je pak i přítomnost čtečky otisků prstů integrované v displeji.

V porovnání s Pro verzí tedy zákazník přijde o zakřivení displeje, větší 90 Hz  QHD+ obrazovku, kapalné chlazení, třetí širokoúhlý senzor zadního fotoaparátu, možnost 12 GB RAM, vyšší kapacitu baterie a lepší nabíjení, vylepšené vibrace a notifikace po krajích displeje. To je celkem obsáhlý list rozdílů a OnePlus 7 má k dobru v základní 6 GB + 128 GB verzi cenu 549 euro oproti 699 euro Pro varianty, případně 599 euro za 8 GB + 256 GB verzi. Telefon bude k dostání pouze v šedé Mirror Gray barvě, slušivá červená zůstane vyhrazena pouze pro čínský a indický trh. Prodeje by s největší pravděpodobností měly být zahájeny spolu s Pro variantou, tedy 21. května.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.