Včera večer oznámil vice prezident Xiaomi pro indický trh, Manu Kumar Jain, že právě zde dosáhla řada Redmi Note 7 skutečně velkého úspěchu. Telefonů se prodalo více než 2 miliony kusů v průběhu dvou měsíců. Dodal také, že ti, kteří jsou nadšeni z 48 MPix snímače u těchto modelů, mohou očekávat identický snímač i u chystaného telefonu Xiaomi. Všichni tipaři se svorně shodují na tom, že půjde o Xiaomi Mi A3.

Ostatně o Xiaomi Mi A3 se už nějakou dobu mluví s tím, že by mohl mít Android One, podobně jako telefony řady Mi A2. A je údajně i možné, že bude mít snímač otisků v displeji. Podle některých indických tipařů by mohl mít chystaný telefon nejnovější procesor Qualcomm série 7. Mělo by údajně jít o Snapdragon 730.

Snapdragon 730 je postaven na 8nm LPP výrobním procesu. Použita jsou dvě jádra Kryo 470 (A76) a šest jader Kryo 470 (A55). Maximální takt je 2,2 GHz a na postu GPU je Adreno 618. To by mělo zaručit, že chystaný Xiaomi Mi A3 bude mít dobře optimalizovaný výkon například pro hraní her. Kdy by se však telefon mohl v Indii objevit Manu Kumar Jain neprozradil.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.