Vydání dlouho očekávaného vlajkového modelu Redmi se nám určitě pomalu, ale jistě blíží a konečně se nám do rukou začínají dostávat první reálné informace o specifikacích. Pro začátek bylo potvrzeno jméno samotného telefonu – Redmi K20 Pro a dnes se na internet dostal i první snímek zadního fotoaparátu, který pustil do na sociální sítu oběhu pan Su Changxu, jeden z partnerů Xiaomi Industry Investment Development. A podle vodoznaku na obrázku je jasné, že název K20 Pro je reálný a že telefon dostane do vínku hned trojici zadních fotoaparátů.

Spousta předchozích spekulací se točila kolem možnosti, že by právě tento model mohl být Pocophone F2, ale zcela jasné označení to v podstatě vyvrací. Řada K20 by měla teoreticky obsahovat dva rozdílné modely, Redmi K20 a Redmi K20 Pro. Vyšší verze by měla dostat právě špičkový Snapdragon 855 a nižší se podle všeho bude muset spokojit s něčím méně výkonným, protože je velmi nepravděpodobné, že by použili pro oba dva modely SD855.

Z předchozích oznámení už máme jasně nalinkováno, že Pro verze bude mít 6,39-palcový full-screen displej bez vykousnutí a s výsuvným modulem selfie kamerky. Půjde tak o první model značky Redmi s tímto designovým řešením, ale je pravda, že jich je stejně na trhu jen velmi málo. Z trojice zadních fotoaparátů by ten hlavní měl být 48 Mpix ultra-široký Sony senzor, telefon by měl dostat 4000 mAh kapacitu baterie, čtečku otisků prstů vestavěnou přímo do displej nebo NFC čip. Potvrzena byla i přítomnost 3.5 mm sluchátkového audio jacku, což určitě dělá radost mnoha fanouškům.

A ústy viceprezidenta Xiaomi Manu Kumar Jaina už také čínský gigant zareagoval na vydání řady  OnePlus 7 a konkurenci pogratuloval. Vzápětí je ale varoval, že je na cestě nový „zabiják vlajkových lodí 2.0“, takže podle všeho Redmi plánuje převzít právě tento termín proslavený právě OnePlus. A podle fráze „hold my dragon“ se dá také usuzovat, že do vydání už zbývá opravdu jen posledních pár dní, takže se určitě už brzy máme na co těšit.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.