Zítra se oficiálně dočkáme představení nového ASUS Zenfone 6 a internet je plný spekulací o chystaném zařazení tohoto telefonu.Ostatně minulá generace byla rozlišena na midrange Zenfone 5 a vlajkový Zenfone 5Z, takže je možné, že se podobného rozdělení dočkáme i teď. Každopádně už jeden respektovaný taiwanský blog zveřejnil oficiální rendery nového modelu ještě před vydáním a z nich je jasné, že nový Zenfone nabídne full-screen displej bez vykousnutí ze zajímavým vyklápěcím otočným fotoaparátem.

Díky tomuto řešení je displej opravdu ničím nerušen, rámečky jsou také zcela minimální a snad jen „brada“ telefonu je mírně výraznější. Samotný vyklápěcí modul fotoaparátu bude mít dvojici senzorů a podle výrobce by měl být vyroben z tekutého kovu, což snižuje váhu o 20 % a zvyšuje jeho odolnost. Zenfone 6 bude mít na zádech klasickou čtečku otisků prstů a nedočkáme se tak její integrace přímo do displeje. Zadní panel je skleněný s 3D zakřivením a barevným gradientem.

This slideshow requires JavaScript.

Podle všeho by také měl Zenfone 6 dostat do vínku 6,3-palcový displej s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 19.5:9, chráněný Gorilla Glass 6. Hovoří se o procesoru Snapdragon 855, ale není jisté, zda nepůjde o tento kousek pouze u Zenfone 6Z. Varianty pamětí by měly být 4 GB RAM + 128 GB, 8 GB RAM + 256 GB a 12 GB RAM + 512 GB. Duální fotoaparát by měl dostat 48 Mpix senzor Sony IMX586 doplněný o 13 Mpix ultra-wide sekundární. Baterie pak byla potvrzena ve velmi nadprůměrné kapacitě 5000 mAh a potěší určitě i samostatný microSD slot nebo 3.5 mm audio jack. No budeme velmi zvědavi hlavně na cenu, protože parametry nového ASUS Zenfone 6 vypadají na první pohled velmi dobře.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.