Jak zástupci značky Redmi včera slíbili, tak také učinili a odtajnili obchodní název chystané vlajkové lodi s procesorem Snapdragon 855. Sice je pravda, že ještě včera pozdě večer se objevil snímek fólie na displej, ze které bylo jméno přístroje jasné. Připravme se tedy na Redmi K20 a K20 Pro.

Tyto názvy už oficiálně potvrdil na svém Weibo účtu i Lu Weibing. Dodal, že písmeno K znamená „Killer“ a chystané telefony budou „zabijáky vlajkových lodí“. To už jsme kdysi dávno slyšeli od jiného výrobce, že? To, na co zatím stále čekáme, je upřesnění termínu, kdy by mohly být obě verze telefonu Redmi K20 představeny.

Vraťme se ale ještě na chvíli k včerejšímu úniku. Ten kromě názvu jedné z verzí vlajkové lodi potvrdil i některé ze specifikací. K20 Pro tedy bude mít 6,39 palcový AMOLED displej, procesor Snapdragon 855, 4000 mAh baterii a jeden ze snímačů kamery bude mít 48 MPix.

Podle tipaře budou oba modely nabízeny v barvách Carbon Fiber Black, Glacier Blue a Flame Red. Paměťové kombinace budou 8 GB/128 GB a 8 GB/256 GB v případě Pro verze. Redmi K20 bude mít jen jednu verzi, a to 8 GB RAM a 128 GB interní paměti. Očekáváme, že výrobce bude v příštích dnech postupně uveřejňovat další podrobnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.