Možná si ještě vzpomenete, že koncem ledna/januára prošly certifikací Tenaa dva neznámé telefony Oppo s kódovým označením PCDM00 a PCDT00. Bylo jasné, že jde o dvě verze téhož přístroje s úzkými rámečky a kapkovitým výřezem. Dnes, poté co se na stránkách China Telecom objevily rendery, kompletní specifikace a cena víme, že jde o telefon Oppo Reno Z.

Podle renderů má Oppo Reno Z efektní zadní panel s lesklým barevným přechodem od tmavě modré až po fialovou. Ovšem měl by se objevit i v barvách Extreme Night Black, Coral Orange a Bead White. Vzhledem k tomu, že na zádech chybí snímač otisků prstů je velmi pravděpodobné, že bude integrován do displeje.

A když už jsme u displeje, řekněme, že má úhlopříčku 6,4 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů. Nad ním je kapkovitý výřez. Podle výpisu bude zřejmě prvním Oppo telefonem, který bude osazen procesorem Helio P90. Ten má osm jader a maximální takt 2,0 GHz. Doplní jej 6 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti.

V kapkovitém výřezu je uložena přední 32 MPix kamera. Zadní fotoaparát je duální se snímači 48 MPix a 5 MPix. Baterie má kapacitu 3950 mAh s podporou rychlého VOOC 3.0 nabíjení. Operačním systémem je Android Pie. Dále podle výpisu můžeme zjistit, že cena Oppo Reno Z bude následující. Na čínském trhu bude nabízen za 2599 jüanů, což je zhruba 377 dolarů. Je to o fous nižší cena než u standardního Oppo Reno, který se prodává za 2999 jüanů (436 dolarů).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.