Letošní řada modelů Huawei P30 je sice už nějaký pátek na světě, ale výrobce se zřejmě podíval na prodeje loňských modelů a rozhodl se pro upgrade loňské Lite verze. Tyto odlehčené verze jsou u uživatelů poměrně populární pro svůj dobrý poměr cena/výkon. Takže se už brzy dočkáme modelu Huawei P20 Lite (2019). Pořád půjde o telefon střední třídy, ale oproti loňské verzi dostane hned několik vylepšení.

Co nám jako první padne do oka při pohledu na renderované obrázky je výměna horního výřezu za výřez kruhový. Ten je uložen v levé horní části displeje. Obrazovka má stále úhlopříčku 5,84 palce a FullHD+ rozlišení. Na zadním panelu došlo také ke změně. Z původního duálního fotoaparátu se u letošního modelu stává fotoaparát se čtyřmi snímači. Primární senzor by měl údajně mít 24 MPix. Rozlišení dalších snímačů zatím není známo, ale jeden z nich by mohl být ToF. Vpředu bude zřejmě 16 nebo 20 MPix senzor.

I pod kapotou Huawei P20 Lite (2019) dochází ke změně. Původní procesor Kirin 659 na jeho postu střídá čipset Kirin 710. Ten je spárován se 4 GB RAM a 64/128 GB vnitřního úložiště. Kapacita baterie by měla zůstat stejná, tedy 3000 mAh a nebude chybět ani rychlé nabíjení SuperCharge. Telefon by měl být nabízen v barvách Midnight Black, Chrush Blue a Charming Red. Cena by se údajně měla pohybovat mezi 280 až 330 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.