Rozsah nabídky produktů Xiaomi je opravdu široký, ale čínský gigant nespí na vavřínech a naopak záběr neustále rozšiřuje. Podle posledních zpráv by se konečně mělo dostat i na čtečku elektronických knih, která prozatím v portfoliu Xiaomi bezesporu chyběla. Postavit se dominanci modelů Kindle může být pro Xiaomi další velká výzva, ale jak už nám v minulosti mnohokráte ukázali, tak se podobných soubojů nebojí. Je však poměrně pravděpodobné, že se tento produkt objeví na trhu pod hlavičkou některé z dalších značek ekosystému Xiaomi, jako je MIJIA nebo crowdfundingová platforma Youpin.

Zatím nemáme k dispozici mnoho podrobnějších detailů a z prvního zveřejněného údajného snímku lze vyčíst jen poměrně široké rámečky k pohodlnému držení a velké rudé zapínací tlačítko v pravém horním rohu. Podle všeho by se mohlo jednat o lehce větší model než obvyklé rozměry Kindle (6-palcová úhlopříčka), pravděpodobně 8-palcová. Uvidíme s čím na nás Xiaomi vyrukují v rámci vybavení, i když čtečky toho nic moc zvláštního nenabízí. Samotný Kindle má jen 2 GB RAM v nejvyšší verzi a procesory od Mediateku. Ale dá se očekávat, že se Xiaomi pokusí zabodovat cenou, i když i v této oblasti je konkurence na trhu velice nabitá. Ale novou čtečku bychom určitě ocenili.

Práce na čtečce elektronických knih byly potvrzeny z nejvyšších kruhů Xiaomi už v listopadu minulého roku a jeden z ředitelů Li Chuangqi tehdy prohlásil, že projekt je hotov zhruba ze 75 procent. Takže by brzké vydání dávalo smysl a zákulisní vrabci dokonce štěbetají o možnosti představení této čtečky už příští týden. Tak budeme zvědavi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.