Před pár dny byl oficiálně představen telefon Huawei P Smart Z. Ten je prvním přístrojem společnosti, který je osazen vysunovací přední kamerou. V těsném závěsu byl ovšem uveden i Huawei Y9 Prime (2019). A pokud se vám zdá, že jsou si oba přistroje poměrně dost podobné, máte pravdu.

Design obou modelů je téměř shodný a také Huawei Y9 Prime má přední pop-up kameru. V rámci fotoaparátu tu ale najdeme jistý rozdíl. Y9 Prime má totiž trojitý zadní fotoaparát. I další parametry a funkce jakoby z oka vypadly modelu Huawei P Smart Z.

Najdeme zde 6,59 palcový displej Ultra FullView s rozlišením 2340×1080 pixelů. Přístroj pohání, stejně jako v případě P Smart Z, procesor Kirin 710F. Ten je spárován se 4 GB RAM a 64 GB interní paměti. Druhá verze Huawei Y9 Prime (2019) dostala kombinaci pamětí 4 GB RAM a 128 GB vnitřního úložiště. U obou verzí lze vnitřní paměť dále rozšířit až o 512 GB.

Přední vysunovací kamera má 16 MPix snímač. Zadní fotoaparát má tři senzory, jmenovitě primární 16 MPix se světelností f/1.8, sekundární 2 MPix se clonou f/2.4 a přidán byl 8 MPix ultra širokoúhlý objektiv. Přední i zadní fotoaparát má podporu AI funkcí. Snímač otisků je uložen na zadním panelu. Baterie má kapacitu 4000 mAh. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou EMUI 9.0.

Telefon bude nabízen v barvách Midnight Black, Emerald Green a Sapphire Blue. Cena a dostupnost zatím oznámena nebyla. Očekává se, že bude podobná jako v případě Huawei P Smart Z, tedy něco málo přes 279 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.