Od představovačky telefonu Huawei Nova 4 neuplynulo moc času a už se pomalu začíná mluvit o jeho nástupci Huawei Nova 5. Podle prvních signálů bude i letošní model spadat do vyšší střední třídy s poměrně slušnými parametry. Snímky zadního ochranného krytu naznačily, že se u přístroje dočkáme trojitého zadního fotoaparátu. A vzhledem k tomu, že na krytu chybí otvor pro snímač otisků, očekává se, že bude integrován do displeje.

Nové rendery, které se potulují na síti ukazují zadní panel Huawei Nova 5. Ten je poměrně dost podobný přístroji Huawei P30. Co se předního panelu týče, nelze vyloučit, že i zde, jako u loňského modelu, najdeme kruhový výřez pro přední kameru. Měl by být zachován i 3,5 mm audio jack.

A když už mluvíme o určité podobnosti s řadou P30, očekává se, že Nova 5 bude mít i podporu rychlého 40 W nabíjení SuperCharge jako má Huawei P30 Pro. O použitém procesoru se toho zatím moc neví, ale určitě nebude horší než u Nova 4, který dostal Kirin 970. Takže letošní model by mohl dostat Kirin 980. Neví se ani kdy by mohl být telefon uveden a jaká bude jeho cenovka. Na tyto informace budeme muset ještě chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.