Telefon Motorola One Vision je zařízení v programu Android One a podle všeho by mohl debutovat 15. května/mája v brazilském Sao Paulu. Na svém kontě bude mít hned několik prvenství. Jednak by měl být osazen procesorem Samsung Exynos a bude také prvním Motorola přístrojem, který bude mít kruhový výřez.

Dnes pro vás máme nové renderované obrázky Motorola One Vision v sytě modré barvě. Máme také upřesnění a rozšíření specifikací telefonu. A vzhledem k tomu, že by se měl telefon prodávat i na evropském trhu, doplníme i jeho cenu.

Především musíme opravit údaj o procesoru. Původní informace byly o tom, že bude použit Exynos 9610. Ovšem nejčerstvější zvěstí mluví o čipsetu Exynos 9609. Ten má osm jader stejně jako Exynos 6910, má ale nižší taktování. Konkrétně 2,2 GHz. Tento procesor by měl být u telefonu One Vision spárován se 4 GB RAM a 128 GB interního úložiště u verze pro evropský trh. Baterie by měla mít kapacitu 3500 mAh.

Displej telefonu by měl mít 6,3 palce s rozlišením 2520×1080 pixelů a poměrem stran 21:9. V kruhovém výřezu bude umístěna přední kamera. Její rozlišení zatím není známo. Zadní fotoaparát bude duální. Primární snímač bude mít 48 MPix se světelností f/1.7 a optickou stabilizací obrazu. Specifikace sekundárního snímače nejsou známy. Zadní kamera by měla mít režim Night Vision a režim pro nahrávání 4K videa.

Pokud jde o ceny, tak na evropském trhu by se Motorola One Vision měl prodávat vzápětí po oficiálním představení a cenovka by se měla pohybovat zhruba kolem 299 euro (7693 Kč).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.