I když stále čekáme na oficiální představení (nebo alespoň potvrzení data vydání) pro špičkové Redmi s procesorem Snapdragon 855, tak se nedá stěžovat na nedostatek informací, které se k nám pomalu dostávají. A to často přímo z nejvyšších míst, protože například šéf Lu Weibing je velmi sdílný a rozhodně netrpí přehnanou skromností. Podle jeho posledních slov bude chystaný telefon jeden z nejvýkonnějších na trhu a díky speciálním optimalizacím i velmi dobrou volbou pro všechny náročné hráče.

O hrubém výkonu nového Redmi už máme poměrně solidní představu a poslední náznaky dokonce potichu hovoří o skóre v benchmarku Antutu přesahující 400.000 bodů. To je samozřejmě velmi hezký základ, který zejména hráči ocení. A díky výsuvnému modulu přední selfie kamerky nebude displej hyzdit žádný výřez ani „průstřel“, takže celá plocha bude nachystaná právě ke hraní. Prozatím netušíme přesnou úhlopříčku displeje samotného, ale podle všeho půjde o FullHD+ rozlišení 2340 x 1080 pixelů. Pravděpodobně i s integrovanou čtečkou otisků prstů, i když Lu Weibing nedávno lehce mlžil slovy o vysokých nákladech na tuto technologii.

Fotografická výbava by se pak podle všeho měla v podstatě rovnat sestavě trojice senzorů Xiaomi Mi 9 SE, tedy 48 Mpix Sony IMX586 doplněný o 8 Mpix telefoto čočku a 13 Mpix ultra-wide senzor. Pokud se Redmi podaří udržet cenu na slibované extrémně nízké hladině, tak by se i pro hráče mohlo jednat o velmi zajímavý kus, protože výkon bude opravdu parádní, i když nepůjde přímo o specializovaný herní telefon. Uvidíme jak dopadne cenové srovnaní s Black Shark 2, který je samozřejmě úzkoprofilovější a ve svém zaměření i lepší.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.