Ohodnoťte článek

Do vydání nové řady telefonů OnePlus už zbývá jen pár posledních dní a tak se fanouškovská horečka začíná šplhat opravdu vysoko. Od včerejška už také známe kompletní specifikace chystaného vlajkového modelu OnePlus 7 Pro, takže zbývá už je málo místa pro spekulace a nebo očekávání. Přesto ale ještě máme jednu velmi zajímavou novinku, která se týká jednoho bolavého místa posledních modelů značky a to chybějící notifikační diody a s tím spojených problémů.

Sám CEO značky Pete Lau přiznal, že v této oblasti mají OnePlus určitě resty a u nového OnePlus 7 Pro to hodlají alespoň částečně napravit. Nestane se tak ale přidáním zmíněné notifikační diody, která už prostě bohužel nezapadá do jejich plánů. Měli bychom se ale dočkat výrazně vylepšeného haptického feedbacku (tedy vibračního oznamování), které sice notifikace samotné nenahradí, ale při oznamování určitě sehraje svoji nezanedbatelnou úlohu. U minulých generací si fanoušci stěžovali na slabou „vrnící“ odezvu telefonu, na což inženýři firmy u nového kousku zareagovali.

OnePlus 7 Pro by měl dostat zbrusu novou generaci haptického motorku, takže by intenzita vibrací měla narůst až o 200 %. Měla by také být nastavitelná ve třech úrovních pro volání a konkrétní notifikace, takže alespoň po této stránce se dočkáme kroku vpřed. I tak bych raději viděl starou dobrou blikající diodu… Vše podstatné by mělo vypuknout už 14. května a my vám samozřejmě přineseme aktuální zpravodajství hned po tiskové konferenci.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.