Ohodnoťte článek

Dobře informovaní kolegové z fóra XDA zveřejnili na Twitteru seznam chystaných modelů Huawei/Honor vybavených procesorem Kirin 980 a v něm můžeme najít některá velmi zajímavá jména. Mimo jiné i Huawei Nova 5, i když jsme se teprve nedávno dočkali Nova 4, inu produkční cykly se nám opravdu pořádně zkracují. Stejně jako jeho předchůdce by i Nova 5 měla mířit spíše do vyšší střední třídy než úplného high-endu, ale i tak by měla sdílet některé parametry současných vlajkových lodí značky.  A první snímky ochranných obalů leccos naznačují.

Chystaný Huawei Nova 5 by se měl prozatím schovávat pod kódovým označením SEA-Al10/TL10 a podle všeho by měl být vybaven 6,39-palcovým displejem s FullHD+ rozlišením (2340 x 1080 pixelů) s poměrem stran 19.5:9. Displej bude určitě AMOLED s neznámým vykousnutím/průstřelem a s největší pravděpodobností i čtečkou otisků přímo v displeji, protože ochranný obal nemá žádné vykrojení na zádech. Dojít by mělo i na 3500 mAh kapacitu baterie s novým super rychlým nabíjením 40W SuperCharge (bez bezdrátového nabíjení), stejně jako na mini-jack pro připojení sluchátek.

This slideshow requires JavaScript.

Na světlo světa se už dostaly také údajné parametry fotoaparátů, takže Huawei Nova 5 by se měla mít možnost pochlubit hned trojicí zadních senzorů, podobně jako Huawei P30. Hlavními budou 48 Mpix + 12 Mpix senzory Sony IMX586 / IMX380 nejspíše se širokoúhlou čočkou, které doplní Sony IMX318 ToF senzor. Jako selfie kamerka pak bude sloužit 25 Mpix Sony IMX576. Zatím netušíme, kdy Huawei plánuje vypuštění Nova 5 do arény, ale asi to ještě chvíli potrvá.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.