Společnost Xiaomi se v posledních letech snaží zvyšovat kvalitu foto výbavy svých telefonů a dost možná v souvislosti s tím vyhlašuje už od roku 2017 velkou fotografickou soutěž „Xiaomi Photography Challenge“. Zúčastnit se může kdokoli z celého světa. Jedinou podmínkou je to, že fotografie musí být nafoceny nějakým telefonem výrobce.

První ročník v roce 2017 měl více než 13000 účastníků z celého světa. Ti nelepší byli dokonce odměněni. Celková výše výhry byla 30000 dolarů. Ten nejlepší dostal 10000 dolarů. Druhý ročník soutěže proběhl loni a celková výhra byla navýšena na 50000 dolarů.

Tato výzva pro všechny nadšence mobilní fotografie proběhne i letos. Sice ještě není znám přesný termín, ale společnost už vydala upoutávku s hashtagem #ShotByMi. Podle dalších informací by letos měl být hlavní cenou telefon Mi9. A ani další ceny nebudou nezajímavé. Budeme tedy jen muset počkat na to, až bude oznámen přesný termín soutěže a další podrobnosti o podmínkách účasti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.