Vzhledem k tomu, že chytré náramky a další nositelnosti společnosti Xiaomi jsou značně populární, asi není aplikaci Mi Fit nějak extra představovat. Je používána u náramků Xiaomi a hodinek Amazfit. Spolupracuje také s produkty partnerských společností jako jsou Mi Smart Scales, Sprandi, Li-Ning, Kangnai a chytrými botami.

Mi Fit dostala 8. května/mája novou aktualizaci. Update nabízí především nový vzhled uživatelského rozhraní a pár nových funkcí. Uživatelské rozhraní dostane vzhled „Xiaomi-Orange“. Je tedy zřejmé, že pozadí je oranžové, některé části jsou bílé. Jednotlivé monitoringy, jako je spánková aktivita, tepová frekvence nebo hmotnost, byly dříve odděleny. Nyní jsou seskupeny do centrálního pole. Výběrem některé z nich se otevře podrobnější členění parametrů.

Podle changelogu aplikace na Google Play je zobrazení dat optimalizováno a aplikace nově podporuje více druhů sportovních aktivit. Ovšem někteří uživatelé, kteří již aktualizaci mají, si stěžují. Nové rozhraní je údajně poněkud složitější na ovládání a vyžaduje více kliknutí pro získání podrobnějších informací. Máte už i vy aktualizaci Mi Fit? Pokud ano, jak jste s ní spokojeni?