Začíná to vypadat, jako by se novým trendem stalo focení Měsíce mobilem. Je to sice trochu zvláštní, ale proč ne. Tuto novou mánii odstartoval Huawei se svým P30 Pro. Ostatní výrobci neváhají a naskakují do rozjíždějícího se vlaku. Takže i společnost Xiaomi vypustila aktualizaci, která přidává do fotoaparátu nový režim Měsíc. Aktualizaci dostává jak Xiaomi Mi 9, tak i Xiaomi Mi 9 SE.

Je zajímavé, že i telefon střední třídy tuto funkci dostává, protože bychom spíš čekali, že bude dostupná jen pro high-end modely. Režim Měsíc najdete v aktualizaci MIUI V10.3.10. Jste-li tedy majiteli Mi 9 nebo Xiaomi Mi 9 SE a chcete si novou funkci vyzkoušet,počkejte si na aktualizaci. Pak stačí jen otevřít aplikaci fotoaparátu a přesunout se do režimu AI. Následně nastavit čtyřnásobný nebo větší zoom a režim Měsíc. No a pak stačí jen aby bylo jasno, svítil Měsíc a fungovala závěrka.

Velkou výhodou režimu Měsíc je to, že nemusíte manuálně zaostřit a nemusíte nastavovat ISO. Takže vyfotit Lunu zvládne i naprostý začátečník. A mělo by to skvěle fungovat i levnějšího modelu Mi 9 SE. Nová aktualizace se začíná distribuovat v těchto dnech v Číně a postupně by se měla dostat i na globální verze Mi 9 SE.