Společnost Huawei se připojila k trendu vysunovací kamerky a oficiálně představila svůj novinkový telefon Huawei P Smart Z. Přístroj si tak díky pop-up kameře připisuje na své konto prvenství a těžko říci, zda výrobce tuto technologii bude i nadále používat u svých dalších telefonů.

Pojďme se ale podívat i na ostatní parametry Huawei P Smart Z. Displej, který výrobce nazval Ultra FullView, tedy nemá žádný výřez a jeho úhlopříčka má 6,59 palce s rozlišením 2340×1080 pixelů. Poměr stran je 19,5:9. Vysunovací kamera má 16 MPix a její vysunutí trvá údajně 1 sekundu. Kamera by měla vydržet až 100000 vysunutí a zasunutí. Zadní fotoaparát je duální se snímači 16 MPix a 2 Mpix. Stejně jako přední kamera má podporu AI funkcí.

Telefon pohání procesor Kirin 710F s GPU Turbo. Je spárován s 4 GB RAM a 64 GB interním úložištěm. To lze dále rozšířit až o 512 GB. Baterie má solidní kapacitu 4000 mAh a lze ji nabíjet přes USB typu C. Operačním systémem je Android Pie s nadstavbou EMUI 9.0. Snímač otisků prstů najdeme na zadním panelu a určitě potěší i podpora NFC.

Huawei P Smart Z bude nabízen ve třech barevných variantách, jmenovitě Midnight Black, Emerald Green a Sapphire Blue. Již nyní se začíná prodávat ve Španělsku a v Itálii za 279 euro, což je zhruba 7179 Kč. Brzy by měl být k dispozici i v dalších evropských zemích, pravděpodobně i u nás.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.