Fanoušci taiwanské značky ASUS už netrpělivě očekávají ohlášenou představovací akci 16. května ve španělské Valencii, kde by měl světlo světa spatřit zbrusu nový vlajkový model ASUS Zenfone 6. V minulých dnech jsme se dočkali už slušné řádky teaserů, ale pořád schází nějaký finální seznam specifikací se vším všudy. Alespoň tak budeme překvapení, tedy pokud se to těch posledních pár dní podaří udržet pod pokličkou.

Co však už víme dopředu je fakt, že ASUS Zenfone 6 bude mít displej zcela bez náznaku nějakého vykousnutí a podle všeho i s vysouvacím modulem se selfie kamerkou. A poslední teaser obrázek zveřejněný na Twitteru nám dává možnost nahlédnout i do útrob chystaného telefonu, což rozhodně není na škodu. Máme tak potvrzeno, že telefon bude opravdu vybaven výkonným procesorem Snapdragon 855, jak se ostatně na vlajkovou loď sluší a patří. Dále pak vidíme oblíbené vybavení jako je LED notifikační dioda, 3.5 mm sluchátkový audio jack, USB Type-C port, specializované hardwarové tlačítko nebo dokonce trojitý slot na dual SIM a samostatnou microSD kartu.

A jeden ze zástupců značky už si i na sociálních sítích dovolil naznačit, že ASUS Zenfone 6 dostane velmi duální fotoaparát se 48 Mpix a 13 Mpix senzory nebo výrazně navýšenou kapacitu baterie na plných 5000 mAh. A pokud se ASUSu povede udržet cenu stejně nízko jako u minulých generací a hlavně vyladit software fotoaparátů (kde měli v minulosti velké rezervy), tak by se mohlo jednat o velmi zajímavý příspěvek do konkurenčního boje vlajkových lodí se Snapdragonem 855.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.