Několik měsíců spekulací a různých fám bylo předznamenáním příchodu očekávaných telefonů řady Pixel 3a. Dokonce i jejich oficiální uvedení se jen odhadovalo na začátek pravidelné konference Google I/O. I stalo se, konference začala a modely Google Pixel 3a a Pixel 3a XL byly představeny.

Design

Oba telefony spadají do střední třídy, mají nižší cenu než jejich silnější bratři a hlavním tahákem je velmi dobrý fotoaparát. Jejich design není až tak zajímavý a drží se typické „pixelovské“ linie. Přístroje vzhledem připomínají Pixely 3. Rámečky kolem displeje jsou poměrně tlusté, stejně jako brada. Nad displejem není výřez, což je pro mnohé uživatele plus, ale masivní rámečky jdou tak trochu na úkor velikosti displeje a celkových rozměrů.

Hlavní parametry

Specifikace Google Pixel 3a i většího modelu XL jsou nižší než u jejich loňských předchůdců, což se ale očekávalo. To se týká především procesoru a použitých materiálů. Záda telefonů jsou plastová a na postu procesoru trůní Snapdragon 670. Oba modely mají OLED displej s ochranným sklem Dragontrail Asahi. V případě Pixel 3a má obrazovka úhlopříčku 5,6 palce s rozlišením 2220×1080 pixelů. Model XL dostal 6 palcový displej s rozlišením 2160×1080 pixelů.

V obou případech je procesor SD670 spárován se 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště. Baterie menšího telefonu má kapacitu 3000 mAh a u většího pak 3700 mAh. Podpora rychlého 18 W nabíjení samozřejmě nechybí. Nechybí ani 3,5 mm audio jack, NFC, Bluetooth 5.0 a stereo reproduktory. Operačním systémem je Android Pie.

Foto výbava

Jak bylo na začátku řečeno, hlavním tahákem bude určitě foto výbava. Oba modely shodně dostaly zadní 12,2 MPix fotoaparát se světelností f/1.8 a přední kamera má rozlišení 8 MPix se clonou f/2.0. Všechny funkce fotoaparátů však zůstávají stejné jako u modelů Pixel 3. Najdeme zde tedy technologii Dual Pixel, Night Sight, Top Shot, HDR + a Super Res Zoom.

Ceny a dostupnost

A jak jsou na tom nové telefony s cenami? Pixel 3a se prodává za 399 dolarů a Pixel 3a XL má cenovku 479 dolarů. V nabídce jsou tři barevné varianty, jmenovitě černá, bílá a fialová. Oba telefony se již nyní prodávají například ve Spojených státech a Kanadě, ale také v některých evropských zemích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.