Osamostatněná značka Redmi prozatím za velmi krátkou dobu existence v podstatě ovládla (nižší) střední třídu s modely Redmi Note 7 a Redmi 7, které patří k naprostým špičkám v poměru cena/výkon. Ale jejich ambice sahají i mnohem výše a už dlouho se netrpělivě čeká na jejich vlajkový model se špičkovým vybavením. A podle posledních informací bychom se možná tohoto telefonu ( který se možná bude jmenovat Redmi X20 Pro ) mohli dočkat už příští týden.

A navzdory mnoha pofidérním falešným snímkům tohoto telefonu bude telefon opravdu mít vysouvací modul selfie kamerky a samozřejmě také procesor Snapdragon 855. A podle všeho by mělo dojít i na OLED displej s integrovanou čtečkou otisků prstů a trojitým zadním fotoaparátem s hlavním 48 Mpix senzorem. A podle postu na čínské sociální síti Weibo z pera pana Tang Mu z divize chytrých produktů mateřského Xiaomi bychom se měli oficiálního představení dočkat už 13. května. Že by hozená rukavice plánovému představení OnePlus 7 (Pro) ?

Představením vlajkového modelu by však podle pana Tang Mu vše nemělo zdaleka skončit, protože by se mělo dostat opět na legendární „…a ještě jednu věc“. O té se prozatím neví zhola nic, ale vzhledem k zařazení zmíněného pána se spekuluje, že by se možná mohlo jednat o IoT (Internet Of Thing) zařízení chytré domácnosti. Ale na oficiální potvrzení si budeme muset počkat ještě hodnou chvíli, možná až přímo do dne D.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.