Série P se vždy snažila zákazníkům přinášet nejnovější technologie v oblasti fotografování. Už v modelu P9 ale spojila své síly se světoznámou společností Leica a představila systém duální kamery, který překonával překážky mobilní fotografie a dokázal zachytit snímky téměř nerozeznatelné s realitou. Série P20, vydaná v roce 2018, představila vůbec první trojitý kamerový systém Leica. Noční fotografie, které znamenají výzvu i pro ty nejmodernější fotoaparáty na trhu, dokázal model P20 Pro zachytit s oslnivou jasností. Huawei však nehodlá ustrnout a chce neustále posouvat hranice svých fotomobilů. Vyvinul proto Quad Camera systém, kterým se pyšní nově představený Huawei P30 Pro.

Modely řady P si dávají za cíl pořídit výsledné fotografie natolik kvalitní a realistické, aby si v ničem nezadaly ani s těmi, které lze zachytit pomocí zrcadlovky. Pro vývojáře ze společnosti Huawei představoval největší výzvu tzv. bokeh efekt (tedy efekt rozmazaného pozadí). Mezi přirozeným bokeh dojmem ze zrcadlovek a softwarově generovaným efektem ze smartphonů byl velký rozdíl. To vedlo společnost k přidání nového TOF snímače.

TOF

 

TOF – Průkopník ve fotografii

Novinka v podobě TOF (Time-of-Flight) objektivu funguje na podobném principu jako například sonar. Přesně měří hloubku snímaného objektu a určuje jeho umístění s bezkonkurenční přesností. Snímač TOF je v zásadě čočka používaná k výpočtu vzdálenosti za použití časového rozdílu, který vzniká kombinací přenosu paprsků světla na různé body v prostoru a konstantní rychlostí světla. TOF dosahuje maximální chybovosti 1 %, což je mnohem méně než u duálních kamer (10 %) nebo například jedné kamery (20 %).

Díky tomuto přesnému měření umožňuje snímač mobilu použít několik různých scénářů a úrovní bokeh efektu. A to i za předpokladu, že focený objekt a pozadí mají například stejnou barvu nebo vzor.

TOF

TOF však není žádnou novinkou. Ostatní výrobci smartphonů tuto technologii využívají, ale pouze pro hry nebo funkci rozšířené reality (AR). P30 Pro je první telefon, který využívá plný potenciál TOF technologie tím, že jej aplikuje do oblasti fotografie.

Huawei se vývoji v oblasti fotografií věnuje dlouhodobě. Dříve se mobilní odvětví, spíše než na fotografické schopnosti, soustředilo na neustálé vylepšování grafiky, vnitřní paměti či designu. To se však změnilo s průlomem ve fotografování v podobě modelu P9. A přestože růst trhu smartphonů začal v roce 2017 zpomalovat, odvětví fotomobilů prochází rychlým vývojem.

Quad camera P30 Pro vytváří doslova nové paradigma pro portrétní fotografie pomocí smartphonů tím, že do mixu kamer přináší technologii TOF. Díky tomuto významnému úspěchu zůstává řada Huawei P v čele fotografování a vizuální estetiky.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.