Expanze společnosti Xiaomi směrem na západ možná není tak zásadní jako na indické trh, ale je poměrně rychlá. Stejně tak prodeje v Evropě jsou docela stabilní. A přesto, že se značka Redmi osamostatnila, její telefony samozřejmě putují i k nám do Evropy. Dnes se dostává do prodeje ve Velké Británii telefon Redmi Note 7, který byl oficiálně uveden začátkem roku. Dodejme, že je to krátce poté, co se v Anglii začal prodávat i Xiaomi Mi 9.

Telefon je tedy od dnešního dne ke koupi jak v kamenných Mi Store v Londýně, tak i na e-shopu Mi.com. Verze telefonu s 3 GB RAM a 32 GB interní paměti je nabízena za velmi dobrou cenu 179 liber, což je v přepočtu zhruba 209 euro, nebo 5385 Kč. Musíme ještě dodat, že telefon je zatím nabízen v pouze jedné barevné variantě, a to černé.

Očekává se, že další barevné varianty se do prodeje dostanou později, stejně tak i verze s 4 GB RAM a 64 GB interního úložiště a 4 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti. Pokud jde o ceny dalších Xiaomi telefonů, tak ty jsou v Británii nastaveny následovně. Redmi Note 6 se prodává za 219 liber, Redmi Note 5 za 199 liber a Xiaomi Mi A2 stojí 256 liber. Opět se očekává, že ceny těchto telefonů půjdou se zahájením prodeje Redmi Note 7 dolů.