Telefony značky ZTE se k nám v drtivé většině případů nestanou oficiální cestou (na rozdíl od některých dalších evropských zemí), což je často určitě škoda. V Číně se dnes objevil i nejnovější super levný kousek této značky ZTE Blade A7, který se bude prodávat za pouhých 599 juanů, což je v přepočtu jen kolem 88 dolarů. Za tuto cenu nabídne telefon poměrně velmi zajímavé specifikace, i když samozřejmě dojde na nějaké kompromisy.

Designově nabídne ZTE Blade A7 displej s kapkovitým vykousnutím a poměrně úzké rámečky, ale nikde není k vidění čtečka otisků prstů, takže se nové ZTE s největší pravděpodobností spolehne pouze na Face Unlock zabezpečení. Dále se pak dočkáme 6-palcového displej s HD+ rozlišením 1560 x 720 pixelů, procesoru Helio P60, 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti (bude existovat i 3+32 GB verze), 16 Mpix zadního fotoaparátu s podporu AI, 5 Mpix selfie kamerka, 3200 mAh kapacity baterie s 5V/1.5A nabíjením a MiFavor 9.0 UI založené na Androidu 9 Pie.

Do prodeje by se nový ZTE Blade A7 měl dostat později v květnu v Sea Blue, Night Black a Star Black variantách, přičemž jak bylo řečeno by základní verze měla být k mání v přepočtu za 88 dolarů a vylepšená za 103 dolarů. Tak uvidíme, zda se tento kousek někdy oficiálně podívá do Evropy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.