Telefony značky ZTE se k nám v drtivé většině případů nestanou oficiální cestou (na rozdíl od některých dalších evropských zemí), což je často určitě škoda. V Číně se dnes objevil i nejnovější super levný kousek této značky ZTE Blade A7, který se bude prodávat za pouhých 599 juanů, což je v přepočtu jen kolem 88 dolarů. Za tuto cenu nabídne telefon poměrně velmi zajímavé specifikace, i když samozřejmě dojde na nějaké kompromisy.

Designově nabídne ZTE Blade A7 displej s kapkovitým vykousnutím a poměrně úzké rámečky, ale nikde není k vidění čtečka otisků prstů, takže se nové ZTE s největší pravděpodobností spolehne pouze na Face Unlock zabezpečení. Dále se pak dočkáme 6-palcového displej s HD+ rozlišením 1560 x 720 pixelů, procesoru Helio P60, 2 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti (bude existovat i 3+32 GB verze), 16 Mpix zadního fotoaparátu s podporu AI, 5 Mpix selfie kamerka, 3200 mAh kapacity baterie s 5V/1.5A nabíjením a MiFavor 9.0 UI založené na Androidu 9 Pie.

Do prodeje by se nový ZTE Blade A7 měl dostat později v květnu v Sea Blue, Night Black a Star Black variantách, přičemž jak bylo řečeno by základní verze měla být k mání v přepočtu za 88 dolarů a vylepšená za 103 dolarů. Tak uvidíme, zda se tento kousek někdy oficiálně podívá do Evropy.