Chystaný Redmi telefon s procesorem Snapdragon 855 stále nemá jméno. Když se jednu chvíli šuškalo, že se bude jmenovat Redmi X, vzápětí to vyvrátil šéf značky, Lu Weibing. Takže zatím, co stále čekáme na oficiální obchodní název telefonu, objevila se na čínském Weibo krátká depeše, že jeho interní označení je „Raphael“.

Kromě toho je v postu také napsáno, že jedna z verzí bude mít až 256 GB vnitřního úložiště a přetaktovanou GPU. Jenže tuto zprávu nelze ani potvrdit ani vyvrátit, proto je nutno brát ji tak trochu s rezervou. Ovšem již zmiňované kódové označení „Raphael“ by mohlo mít pravdivé základy. Kdysi se o něm totiž zmiňoval jeden z vývojářů XDA. Podle něj měla Xiaomi chystat tři telefony se Snapdragonem 855. Jedním z nich byl Cepheus, druhým Andromeda a třetím byl právě Raphael. Cepheus i Andromeda jsou už na světě jako Xiaomi Mi 9 a Mi Mix 3 5G.

A pokud bychom měli v závěru shrnout parametry chystaného Redmi, očekává se, že přístroj bude mít velmi úzkou bradu, 3,5 mm audio jack, baterii s kapacitou 4000 mAh a Full-screen design. Hovoří se také o vysunovacím mechanismu přední selfie kamery a NFC. Nedávno Lu Weibing v podstatě potvrdil, po dotazu jednoho z fanoušků, že Redmi telefon bude mít i super širokoúhlý objektiv. Co bude určitě zajímavé sledovat, je nastavení ceny telefonu. Podle všeho by se mohlo jednat o nejlevnější přístroj s procesorem Snapdragon 855.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.