Konkurence mezi hlavními výrobci telefonů je bezesporu opravdu obří a tak jsou často na programu dne i nějaké ty schválnosti, často k velkému pobavení zákazníků. Velcí rivalové Huawei a Samsung nejsou v této hře žádnými nováčky a například v roce 2018 Huawei propagoval novinky P20 a P20 Pro reklamními náklaďáky zaparkovanými před obchody Samsungu v Londýně. A dnes se jim povedl další husarský kousek, takže na „trollí“ stupnici dostávají plný počet bodů.

Pokud se podíváte na snímek níže, tak uvidíme obří reklamní transparent propagující Huawei P30 a P30 Pro, který se třepotá přímo nad oficiálním prodejním stánkem Samsungu v australském Brisbane. Takže bych se vůbec nedivil, kdyby mnozí ze zákazníků se zcela automaticky ve stánku začali poptávat právě po nejnovější vlajkové lodi značky Huawei. Povedený „trollí“ kousek a budeme zvědavi, zda se Samsung pokusí PR úder nějak vrátit, nebo jen nastaví druhou korejskou tvář.

Huawei má ostatně nárok se cítit velmi silní v kramflecích, protože se jejich tržní podíl stále zvyšuje (samozřejmě i s nemalou pomocí dceřiné značky Honor) a dá se odhadovat, že nebude trvat dlouho a vyrve samotný mobilní trůn právě ze spárů Samsungu. Možná tak nastane až v roce 2020, ale čísla jsou poměrně jasná, takže jde jen o otázku času.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.