Koncem minulého měsíce se na síti objevily rendery chystaného telefonu Huawei P Smart Z. Podle nich by se tento telefon měl zařadit do zástupu přístrojů s pop-up selfie kamerou. Dnes k této informaci přidáme i výsledky testování na Geekbench a shrneme i hlavní parametry a cenu přístroje. Ty se zas objevily na italském Amazonu. Všechny tyto zvěsti by mohly naznačovat, že Huawei P Smart Z bude brzo oficiálně představen. Termín uvedení však zatím známý není.

Pojďme se tedy mrknou, jak dopadly výsledky na Geekbench. Tam jsou k vidění hned dva modely telefonu s kódovým označením Huawei STK-LX1 a Huawei STK-LX3. Obě verze mají podobné specifikace. Pohánět je bude osmi jádrový procesor s taktem 1,7 GHz se 4 GB RAM. Operačním systémem je Android Pie. Skóre v single-core testu je u prvního modelu 1543, u druhého 1544 bodů. Ve více jádrovém testu posbíral první z modelů 5480 bodů a druhý pak 5558 bodů.

Nu a podle italského Amazonu by měly být hlavní parametry následující. Displej by měl být 6,59 palcový s FullHD+ rozlišením a poměrem stran 19,5:9. Procesorem by měl být Kirin 710 s již zmíněnými 4 GB RAM a 64/128 GB vnitřního úložiště. Baterie by měla mít kapacitu 4000 mAh. Přední pop-up kamera by měla mít 16 MPIx. Zadní duální fotoaparát bude složen z 16 MPix a 2 MPix snímačů. Cena by podle Amazonu měla dosáhnout na 279 euro.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.