Fanoušci značky OnePlus už dlouhá léta sní o oficiální podpoře vodotěsnosti u telefonů tohoto výrobce, ale ten se podobnému kroku zatvrzele brání. A podle posledních informací nebudou výjimkou ani chystané kusy řady OnePlus 7 Pro. Alespoň to naznačuje krátký video teaser, ve kterém se jednoznačně hovoří o zbytečnosti utrácení peněz za oficiální certifikaci IPx, která by se pak samozřejmě negativně promítla do ceny přístroje.

Ale podobně jako u minulého modelu OnePlus 6T se i zde výrobce zcela nevzdává určitého stupně voděodolnosti, i když bez jakékoli oficiální certifikace. Jako důkaz pak můžete ve videu vidět OnePlus 7 Pro užívající si koupel v kyblíku studené vody. Samozřejmě nemůže chybět i varující hláška o tom, že se jedná o optimální podmínky a veškeré poškození vodou pak není kryto standardní zárukou na telefon. To je ale v dnešní době zlatý standard i spousty výrobců telefonů s oficiální IPx certifikací, kdy je také koupel a následné poškození důvodem k neuznání záruky.

OnePlus pak vše ještě pro jistotu vysvětlili v krátkém postu na fórech, kdy sám Carl Pei opět varoval před napodobováním reklamního videa a prohlásil, že se v žádném případě nejedná o „ice bucket challenge“. Přidal i pár nic neříkajících frází a konstantním vylepšování jejich produktů a snaze o co nejlepší telefon, ale to už jsme slyšeli v mnoha variacích tisíckrát. Za pozornost ale stojí poslední věta, kde do budoucna nevylučuje možnost použití certifikace IPx pro další telefony značky. Co si o tom myslíte Vy ? Chybí vám reálně certifikace IP68 u telefonů OnePlus ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.