Navzdory mnoha katastrofickým scénářům a spekulacím se slavný taiwanský výrobce telefonů, značka HTC, stále drží nad vodou a prozatím se nechystá na odchod ze scény. Prodeje sice velmi strmě padají už hezkých pár let, ale na Taiwanu se stále nechystají hodit ručník do ringu. Ostatně šéfové firmy to potvrdili v nedávném rozhovoru pro DigiTimes, ve kterém zmínili plány a druhou generaci blockchainového telefonu a také plány na nějaký ten 5G kousek. To je samozřejmě hudba budoucnosti, ale i v dnešních dnech firma vyvíjí aktivitu, což dokumentuje nový telefon spatřený ve výsledcích benchmarku Geekbench.

Tento prozatím neznámý telefonní model od HTC se prezentoval pod označením HTC 2Q741 a měl by být vybaven procesorem Mediatek Helio P35 spolu se 6 GB RAM a systém Android 9 Pie. To je také vše co o tomto kousku víme. Podle některých analytiků by se mohlo jednat o jednu specifickou verzi telefonu, který se na Geekbench mihnul nedávno se Snapdragonem 710 a také 6 GB RAM. Ale to jsou opravdu jen velmi obecné odhady a na konkrétní potvrzení spolu s konkrétními názvy telefonů si budeme muset ještě počkat.

Každopádně rádi vidíme HTC stále ve hře, protože už jen kvůli nostalgickým vzpomínkám na dřevní doby telefonů s Androidem si slavná značka zaslouží další šanci. A kdo ví, třeba se dočkáme  podobného obratu o 180 stupňů, který se povedl HMD Global při oživení telefonů Nokia. HTC se pravděpodobně nebude pouštět do žádných větších akcí a dá se očekávat soustředění maximálně na střední či vyšší střední třídu telefonů, ale to by nakonec nemusel být na škodu.