Včera jsme vám přinesli první snímky odhalující kompletní design chystaného modelu Moto Z4 a dnes můžeme pokročit ještě o krok dále, protože máme už i specifikace, stejně jako předpokládanou cenu. A nezůstane jen u tohoto kousku, protože se na svět dostaly i specifikace výkonnější verze Moto Z4 Force, o které vás tak samozřejmě také nemůžeme ochudit. Oba telefony budou voděodolné s certifikací IP67 a ceny vypadají poměrně lidově, 399 dolarů za základní model a 650 dolarů za Z4 Force.

Jako první se podíváme na opravdovou vlajkovou loď v podobě Moto Z4 Force a tady se opravdu žádné velké kompromisy nekonají. Telefon dostane procesor Snapdragon 855 spolu s 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti, zadním trojitým fotoaparátem se 48 Mpix + 13 Mpix + teleskopickými senzory (f/1.6+f/1.8+f/2.0), selfie 24.8 Mpix kamerkou se světelností f/1.9, 6,4-palcovým OLED displejem a FullHD+ rozlišením, čtečkou otisků prstů přímo pod tímto displejem a 3230 mAh kapacitou baterie. Dojde samozřejmě i na podporu přídavných modulů Moto Mods.

Základní Moto Z4 bude výrazně ořezána po výkonnostní stránce s procesorem Snapdragon 675, 4GB/6GB RAM a 64GB/128GB vnitřní paměti. Na druhou stranu si zachová identický displej se čtečkou prstu, stejnou selfie kamerku a stejný hlavní 48 Mpix senzor pro zadní fotoaparát, i když ten bude pouze osamělý. Nezanedbatelné bude také navýšení kapacity baterie na 3632 mAh, což spolu s nižší energetickou náročností procesoru znamená pravděpodobně mnohem delší výdrž.

S podobnými rozumnými cenami budou možná telefony řady Moto Z4 konkurenceschopné, takže si Lenovo určitě brousí zuby na komerční hit. A odhalit už zbývá jen oficiální datum vydání.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.