Společnost Lenovo i pár dní po vydání novinkového Lenovo Z6 Pro dál pracuje na rozšíření svého portfolia. Nechystá však další top model, ale míří spíš mezi cenově dostupné přístroje. Nový telefon se právě objevil na stránkách certifikačního úřadu Tenaa.

Přístroj má na Tenaa kódové označení Lenovo L38111. Jaký bude jeho obchodní název je zatím záhadou a ani čínští tipaři si jej netroufají odhadnout. Prý by ale mohl být jedním z modelů série K. Název však nechme stranou a raději se podívejme na parametry přístroje.

Displej má úhlopříčku 6,3 palce s rozlišení 2430×1080 pixelů. Jeho rozměry jsou 156,4×74,4×7,9 mm při hmotnosti 163 gramy. Nabízen bude v barvách černé, šedé, zlaté, stříbrné, bílé, modré, červené, zelené a fialové. Hlavním tahákem chystaného Lenovo telefonu asi bude zadní trojitý fotoaparát s primárním 16 MPix senzorem. Přední kamera by měla mít 8 MPix.

Procesor, který bude telefon pohánět bude osmi jádrový s maximálním taktem 2,2 GHz. RAM paměť bude mít kapacitu 3/4/6 GB a interní úložiště dostane 32/64/128 GB. Půjde dále rozšířit. Baterie má kapacitu 3930 mAh s podporou rychlého 18 W nabíjení. Operačním systémem je Android Pie. Na podrobnější informace budeme muset chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.