Do oficiálního představení Huawei Mate 30 Pro sice zbývá ještě pořádná porce času, ale už se o něm pomalu začíná mluvit. A protože se ho dočkáme až někdy na podzim, tak se podobných řečí a spekulací ještě naposloucháme opravdu hodně. Všeobecně se předpokládá, že bude vybaven novým procesorem Kirin 985 vyráběným také 7nm procesem, ale s pokročilejšími funkcemi. Mělo by také dojít na podporu 5G sítí, nejspíše ve variantě telefonu podobné Mate 20X.

Dnes se k nám ale dostaly i další střípky údajných specifikací, které nesouvisí s procesorem a konektivitou, ale se spoustou dalších parametrů. Podle těchto informací by měl Huawei Mate 30 Pro mít větší displej než jeho předchůdce a skok ze 6,39-palců na 6,71-palců je poměrně razantní. Samozřejmě půjde o OLED panel od společnosti BOE a podle všeho opět s Quad HD+ rozlišením a prozatím neznámým poměrem stran.

Spekulace také hovoří o zakřivení displeje na všech čtyřech stranách, i když se dá předpokládat, že boční zakřivení budou mnohem výraznější. S největší pravděpodobností bude mít displej i moderní „průstřel“, ale zatím nebyl tento designový prvek oficiálně potvrzen. Baterie bude opět údajně 4200 mAh, ale s novým 55W SuperCharge nabíjením, které bude ještě rychlejší a výkonnější než parádní Super VOOC od značky OPPO.

Na zadní straně asi bude čtveřice fotoaparátů s podobnými parametry jako P30 Pro, ale uspořádáním připomínajícím Mate 20 Pro. Takže čtvercový design s LED bleskem uprostřed mezi nimi. Teď už jen pořádně závratná cena a nový Huawei Mate 30 Pro je skoro kompletní.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.