V souvislost s přípravou nového telefonu Redmi s procesorem Snapdragon 855 se stále spekuluje o jeho obchodním názvu. Zástupci značky sice o něm občas pustí do světa nějakou informaci, ale o jménu zatím zarytě mlčí. Ještě včera se zdálo, že je záhada hlavolamu vyřešena. Na síti se totiž objevil teaser, podle kterého se chystaný telefon bude jmenovat Redmi X a bude debutovat 14. května/mája.

V noci ze včerejška na dnešek se na čínském Weibo však nechal šéf Redmi slyšet, že jde o mystifikaci. Sice neprozradil jaký název telefon ponese, ale jen lakonicky poznamenal: „Nebude to Redmi X, bude mít mnohem lepší jméno“. Takže v tomto směru jsme opět na začátku a můžeme o přístroji zase mluvit jen jako o Redmi telefonu se Snapdragonem 855.

Ovšem podle předchozích zvěstí Lu Weibinga můžeme očekávat, že tento telefon bude „králem cenově výhodných přístrojů“. Bude mít silnější výkon, delší výdrž baterie, lepší kameru, vyšší poměr obrazovky a NFC. Kromě toho bude mít telefon i 3,5 mm audio jack a velmi úzkou bradu. Spekuluje se, že nový Redmi by se měl objevit ještě v tomto měsíci. Nic však není oficiálně potvrzeno.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.