Do oficiálního představení nových modelů vlajkové řady OnePlus 7 nám zbývají už jen dva týdny, ale pomalu se na veřejnost dostávají i podrobnější informace o specifikacích těchto telefonů. Odlišnosti by měly být pro tentokrát poměrně zásadní a my pro vás dnes máme přesné srovnání specifikací základního modelu a vylepšené Pro verze. Za autenticitu informací samozřejmě ruku do ohně nedáme, ale v mnoha ohledech vše vypadá velmi věrohodně.

Podle tohoto porovnání by hlavní rozdíl měl být ve velikosti a rozlišení displeje, přítomnosti třetího ultra-wide fotoaparátu u Pro verze, která také dostane více paměti a výsuvný modul pro selfie kamerku. Poměrně překvapivě by pak základní varianta měla mít větší 4150 mAh kapacitu baterie (oproti 4000 mAh) a oba kusy by měly podporovat 30W nabíjení Warp Charge. Čtečka otisků integrovaná přímo v displeji pak také zamíří na oba kousky.

Za zmínku stojí určitě i použití špičkového Snapdragonu 855 pro oba modely, stejně jako hlavní 48 Mpix Sony IMX586 fotografický senzor. OnePlus 7 Pro bude mít znatelnou výhodu v displeji, protože 90Hz AMOLED bude mít hned Quad HD+ rozlišení a také poměrně masivních 6,64-palce. Na druhou stranu bude Pro verze výrazně tlustší s 8.8 mm oproti 8.1 mm základní verze. Stále také neznáme odpověď na asi nejzásadnější otázku a tou je cenové nastavení pro oba kusy. Tak držme palce.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.